piątek, 24 stycznia 2014

Sporo dzieje się na Warszawskiej Pradze

Trudno nie zauważyć, jak wiele dzieje się w naszych miastach w kierunku sensownego zagospodarowania czasu naszych dzieci oraz wspólnego wolnego czasu rodzin.
Oferta kulturalna i rekreacyjna jest coraz bogatsza oraz dostosowana do pory roku.

Warszawska Praga wcale nie pozostaje w tyle pod tym względem.
Już w najbliższy weekend - w niedzielę 26 stycznia mieszkańcy mogą przyjemnie spędzić czas na Koncercie Muzyki KARNAWAŁOWEJ 
adresowanym do małych i dużych słuchaczy - wstęp wolny.

Wydarzenia i imprezy jednorazowe nie zdominowały jednak działalności kulturalnej i wychowaczej w tym rejonie Warszawy.
Uruchomione zostały niebanalne projekty dofinansowane ze środków UM Warszawa, które realizowane są we współpracy z mieszkańcami i praskimi szkołami.
Niezwykle cenne i trafione są działania dla wyrównywania szans w dostępie do kultury i innych wartości kształtujacych osobowość, styl życia i światopogląd młodego pokolenia tej dzielnicy, podejmowane w ramach:

- projektu "Sport niejedno ma imię" - inicjatywa Fundacji Amicus we współpracy z Gimnazjum nr 31 im RTM Witolda Pileckiego
- projektu "BAZA" - inicjatywa organizacji pozarządowych




Na uznanie uwagę zasługuje rosnąca aktywność i ciekawa oferta Domu Kultury PRAGA.
Z przyjemnością przyłaczamy się do zaproszenia na nowe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które odbywają się w siedzibie DKP przy ul. Dąbrowszczaków 2.


Rozwój infrastruktury oraz nowego budownictwa mieszkaniowego istotnie zmienia oblicze Pragi oraz wpływa na napływ nowych mieszkańców. 

Bardzo cieszmy się, że Warszawska  Praga nadąża za trendami i zmienia się zgodnie z wzrastającymi potrzebami i oczekiwaniami nas wszystkich, a szczególnie naszych dzieci.
Z pewnością, będzie to sprzyjać ciągłemu rozwojowi      i "odmładzaniu" dzielnicy. Właśnie między innymi dzięki temu, możliwy będzie dalszy rozwój placówek edukacyjnych i
 ośrodków kultury, rekreacji oraz sfery biznesu, podupadłej niestety od momentu rozpoczęcia prac przy budowie II linii metra.
Wszystko to ma ogromny wpływ na odzyskiwanie przez Pragę równorzędnej rangi pod względem socjalnym, kulturowym i ekonomicznym z pozostałymi dzielnicami Warszawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz